Lange: Mājokļa pabalsta saņēmēju skaits Rīgā šogad audzis par 60%

Mājokļu pabalstu saņēmēju skaits, salīdzinot ar situāciju pagājušajā gadā, šogad ir palielinājies par 60%, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.

Jānis Lange
Rīgas pilsētas izpilddirektors

“Šogad, salīdzinot ar pagājušo gadu, mājokļu pabalstu saņēmēju skaits [Rīgā] ir pieaudzis par 60%. Pagājušogad šajā periodā bija vairāk nekā 8000 mājsaimniecību, kas bija pieteikušās šim pabalstam, bet šogad jau ir vairāk nekā 13 000. Arī pabalstu apmērs ir pieaudzis.”

Pēc viņa teiktā, no pašvaldības puses mājokļu pabalstos šogad samaksāts par četriem miljoniem eiro vairāk nekā pērn. Aptuveni ar šādu pieaugumu pašvaldība bija rēķinājusies un ir sagaidāms, ka tas vēl vairāk pieaugs.

Rīgas iedzīvotāji pabalstus izmanto aktīvāk

Pēc viņa teiktā, Rīgas iedzīvotāji pabalstus izmanto aktīvāk, jo dzīves dārdzība pieaug un līdzekļu pēc mājokļu rēķinu segšanas paliek būtiski mazāk. Lange atgādina, ka ikvienam galvaspilsētā deklarētajam iedzīvotājam ir tiesības pretendēt uz mājokļa pabalstu īres, apsaimniekošanas un citu komunālo maksājumu segšanai, ja pēc šiem izdevumiem paliek mazāk nekā 327 eiro pirmajam vai vienīgajam cilvēkam ģimenē un 228 eiro katram nākamajam cilvēkam ģimenē.
Ja iedzīvotājiem rodas problēmas, iedzīvotāji aicināti vērsties sociālajā dienestā.

Ceļu tīrīšanai līdzekļu pagaidām pietiek

Komentējot ceļu uzturēšanas darbus Rīgā, viņš teica, ka pašlaik neesot indikāciju, ka līdzekļu ielu tīrīšanai varētu nepietikt. Pirmā nedēļa saistībā ar ielu tīrīšanu pagājusi adekvāti, par to arī liecinot tas, ka lielu sastrēgumu ielās neesot.

Viņš arī atgādināja, ka pašvaldība pieņēmusi lēmumu par pāriešanu uz centralizētu ielu tīrīšanu trīs gadu laikā. Šajā sezonā tā jau tiek ieviesta Rīgas vēsturiskajā centrā. Lange skaidroja, ka šāda ietvju tīrīšana nozīmē, ka pašiem iedzīvotājiem vien jātīra lāstekas, pagalmi. Pašvaldības mājaslapā iespējams uzzināt precīzi, kuras ielas jātīra iedzīvotājiem, bet kuras tīra pašvaldības.

Runājot par sāls izmantošanu ietvju kaisīšanai, Lange atgādināja, ka vēl ir jāveic skaidrojošais darbs, proti, ielas ar tīru sāli vairs nedrīkst kaisīt, drīkst izmantot maisījumu, kurā sāls daudzums nepārsniedz 20%. Tāpat tiek izmantotas šķembas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ielas Rīgā tīra prioritārā secībā. Ja sniega biezums nepārsniedz 10 centimetrus, nav garantijas, ka tās tīrīs. Ja sniega biezums uz ielas pārsniedz 10 centimetrus, pilsētas dienests tās notīrīs.

Rīgas vēsturiskajā centrā pakāpeniski plāno atbrīvoties no stāvvietām; pirmās – Tallinas ielā

Viņš teica, ka ceļu tīrīšanu apgrūtina autostāvvietas uz ietvēm. Rīgas vēsturiskajā centrā autostāvvietu skaits nākotnē samazināsies. Patlaban ir teritorijas, kur nevar mehanizēti tīrīt, jo auto stāv uz ietvēm. Tallinas ielā tiks atbrīvotas ietves no stāvvietām, pakāpeniski autostāvvietu skaitu uz ietvēm plānots samazināt arī citviet. Vēl ir vairāk nekā 500 stāvvietas, kur auto atrodas uz ietvēm. Stāvvietas Rīgas vēsturiskajā centrā plānots likvidēt pakāpeniski un ne tikai uz ziemas sezonu, bet arī vasarā – tātad patstāvīgi. Pēc viņa teiktā, iedzīvotājiem jāmeklē citas alternatīvas, kur likt automašīnas.

Tā vietā būtiski no jaunā gada samazināsies mēnešbiļetes maksa sabiedriskajā transportā Rīgā no 50 eiro uz 30 eiro, lai motivētu cilvēkus izmantot sabiedrisko transportu.

Ukrainas kara bēgļu plūsma Rīgā varētu pieaugt

Komentējot Ukrainas kara bēgļu pieplūdumu Rīgā, viņš teica, ka, ņemot vērā situāciju Ukrainā, bēgļu plūsma varētu pieaugt. Šobrīd tas nav redzams, bet jārēķinās, ka ziema ir smaga un bēgļu pieplūdums var palielināties. Pirmais un galvenais pašvaldībai šajā kontekstā ir saprast, kāds būs valsts atbalsts pēc 31. decembra. Otrā prioritāte pašvaldībai šajā kontekstā ir domāt par šo cilvēku izmitināšanu. Patlaban pašvaldība atbalstījusi vairāk nekā 200 personas, kas dzīvo iedzīvotāju mājsaimniecībās. Jāmeklē papildu telpas, kur izmitināt šos cilvēkus. Tādā gadījumā sekos mijiedarbība ar valsti par materiāltehniskajiem resursiem.

Pēc Langes teiktā, ja nepieciešams, Rīgā varētu izmitināt vairāk nekā 20 000 kara bēgļu no Ukrainas. Šobrīd Ukrainas bēgļu skaits sāk pieaugt, taču neliela rezerve vēl ir. Rīgā strādā pie rīcības scenārija, ja bēgļu pieplūdums palielināsies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Komentējot taupības pasākumus Rīgā, viņš teica, ka šogad Ziemassvētku rotājumu būs mazāk, pašvaldība samazina arī ielu apgaismojumu, darba dienās no plkst. 3-4 izslēdzot apgaismojumu ielās, izņemot centru un vietas, kur tā trūkums negatīvi ietekmētu drošību. Uz apgaismojuma rēķina ietaupīti vairāk nekā 100 000 eiro. Visu taupības pasākumu rezultātā kopā pašvaldības mērķis šogad ietaupīt 15% no iepriekšējā gada izmaksām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm