Labklājības ministre neredz iespēju pēc izdevumu pārskatīšanas LM budžetā rast papildu finansējumu

Labklājības ministre Evika Siliņa neredz iespēju atsaukties Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) aicinājumam ministrijām rast papildu nepieciešamo finansējumu veselības aprūpes un izglītības nozarēm, pārskatot izdevumus, jo Labklājības ministrijas (LM) budžetā nauda pāri nepaliks.

Intervijā “900 sekundēm” viņa skaidroja, ka LM ir ļoti daudz vajadzību, jārūpējas par cilvēkiem valstī, sākot no cilvēka piedzimšanas brīža līdz pat aiziešanai, līdz ar to cilvēka mūžā ir gana daudz vajadzību. LM ir nepieciešams stipri lielāks finansējuma apmērs, ministrijai pietrūkst finansējums bērniem ar invaliditāti, tāpat ir vēl vairākas jomas, kurās vajadzīgs būtiski lielāks finansējuma apmērs un konkurētspējīgāku atalgojumu. Daļēji izdevies iegūt finansējumu konkurētspējīgākam atalgojumam, bet vajadzības kopumā ir lielas.

Siliņa pauda prieku, ka kopīgā darbā ar Veselības ministriju izdevās iegūt finansējumu tehniskajiem palīglīdzekļiem, jo palīglīdzekļi attīstās un cilvēki gaida rindās pēc tiem, tāpat arī asistentu pakalpojumiem, kas bieži vien ir vecāki, kas palīdz saviem bērniem vai tuviniekiem, kam ir nepieciešama īpašā aprūpe. Bet lielā diskusija ir par to, lai šis finansējums būtu vēl lielāks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Evika Siliņa
labklājības ministre (“Jaunā vienotība”)

“Vai jūs domājat, ka LM varētu kaut kas palikt pāri pēc tā, ka mēs rūpējamies gan par senioriem, gan par audžuģimenēm, gan par bērniem bāreņiem? Noteikti būs grūti… Nav noslēpums, ka labklājības nozare salīdzinājumā ar citām valstīm un Latvijas pašas kontekstā ir viena no viskonkurētnespējīgākajām, jo salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm mums ir vislielākais finansējuma iztrūkums. Es domāju, ka būs grūti. Mēs jau šobrīd daļēji finansējam citās nozarēs esošos veselības pakalpojumus valstī, piemēram, tehniskos palīglīdzekļus un slimības lapu izmaksu. Skatīsimies. Es esmu gatava diskutēt, meklēt modeļus, kā mēs varam veselības nozari balstīt. Arī mums ir svarīgi, lai būtu veselāki cilvēki un mūsu nozarē nonāktu mazāk cilvēku ar veselības problēmām.”

Jau ziņots, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir uzdevis visām ministrijām līdz 26. maijam pārskatīt izdevumus, lai rastu nepieciešamo papildu finansējumu veselības aprūpes un izglītības nozarēm. Tāpat Ministru prezidenta rezolūcija paredz pārskatīt piešķirto finansējumu 2023. gadā, lai veselības un izglītības nozarēm nodrošinātu finansējumu, kas nepieciešams, lai īstenotu valdības deklarācijā un tiesību aktos paustās apņemšanās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm