Ķirsis: Austrumu maģistrāle ievērojami atslogos satiksmi Rīgā

2021. gada 25. novembrī 10:30

Autstrumu maģistrāle ievērojami atslogos satiksmi Rīgas centrā un tuvāko gadu laikā sagaidāmi būvdarbi galvaspilsētā, tā intervijā “900 sekundēm” norādījis Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis (JV).

Viens no vērienīgākajiem satiksmes infrastruktūras projektiem patlaban Rīgā ir Austrumu maģistrāles būvniecība. Liels projekts, kuru plānots pabeigt 2023. gadā, un kam būs ietekme uz satiksmi pilsētā. Kā norāda Ķirsis, tad šis projekts dos iespēju novirzīt gan kravas, gan vieglo auto plūsmu apkārt Rīgas centram un neatļaut braukt, piemēram, gar prezidenta pili, pa Pērnavas ielu un Duntes ielu. Šo satiksmes plūsmu varēs novirzīt uz Austrumu maģistrāli.

Pašlaik objektā tiek būvētās apakšzemes komunikācijas, atbalstsienas un uzbērumi jaunajai trasei, kā arī pārvada balsti. Austrumu maģistrāles trūkstošā posma būvniecība ir viens no pēdējo gadu vērienīgākajiem satiksmes infrastruktūras projektiem Rīgā. Austrumu maģistrāles būvniecību veic AS “A.C.B.”. Būvniecības 1.kārtas izmaksas ir 37 873 020 eiro, bet 2. kārtas izmaksas – 27 759 471 eiro.

Paredzams, ka tuvākajos gados darāmo darbu galvaspilsētā būs vēl vairāk: gan “Rail Baltica” projekts, gan arī remontdarbi uz četriem lielajiem tiltiem – Vanšu tilta, Zemitāna tilta, Gaisa tilta un Gustava Zemgala satimses pārvadua. Ķirsis gan šos ielaistos darbus saista ar iepriekšējā Rīgas domes sasaukuma atstāto “mantojumu.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm