Kariņš par Avena porcelāna izstādi Ogrē: Nesaprotu, kā ar sankcijām apliktu personu vispār var sadarboties

Nesaprotu, kā šajos laikos ar sankcionētu personu vispār var sadarboties, intervijā “900 sekundēm”, komentējot Ogrē paredzēto Latvijas pilsoņa un sankcijām pakļauto personu sarakstā esošā Krievijas uzņēmēja Pjotra Avena porcelāna kolekcijas izstādi, sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Krišjānis Kariņš (JV)
Ministru prezidents

“Nesaprotu, kā var atļauties šajos laikos ar sankcionētu personu vispār sadarboties. Vairums sabiedrības un organizāciju saprot, ka ar šādiem personām nesadarbojas. Tur ir gaumes jautājums, bet ne tikai. Nesaprotu, kā šādu izstādi vispār var rīkot. Māksla un politika nav vienmēr atdalāma, un šajā gadījumā tās nav atdalāmas. Attiecībā uz pilsonību likumi piekoriģēti tā, ka atbildīgās iestādes atsevišķos gadījumos varētu pilsonību atlikt. Ja kāda virzība būtu, tā būtu. Neesmu informēts, ka tā ir šoreiz. Bet pieļauju, ka atbildīgās iestādes rūpīgi šim jautājumam seko līdzi.”

Komentējot situāciju ar Elksniņu, viņš teica, ka Latvijas valstī ir spēcīgi un zinoši drošības dienesti, ko valsts turpina stiprināt, to spējas uzlabojas. “Mums ir kompetenti dienesti, kas tiek ar visu garā. Partijas sabrukums un iespēju meklēšana pārgrupēties nav nekas neparasts, bet pret pretvalstiskām darbībām ir potes, pote ir diezgan spēcīga,” uzsvēra Kariņš.

Premjeram tika jautāts, vai būtu pamats bažīties par separātiskām tendencēm atsevišķu reģionālo politiķu darbībā. Politiķa vērtējumā, valsts ir drošībā, jo Latvijai ir spēcīgi drošības dienesti, kuru kapacitāte arvien aug. “Mēs varam dzīvot valstī mierīgi,” viņš atbildēja, piebilstot, ka situācija ir patstāvīgi jāvērtē, atbildīgajam ministram ir plašas pilnvaras rīkoties, un Kariņš esot pārliecināts, ja būtu nepieciešams, viņš arī rīkotos.

Savukārt, runājot par Latvijas cīņu pret Baltkrievijas arvien īstenoto hibrīduzbrukumu, atbalstot migrantu iesūtīšanu valstī, Kariņš solīja, ka valsts dienesti turpinās stingri uzraudzīt robežu. Pēc viņa teiktā, attiecīgo situāciju ir radījis Baltkrievijas režīms. Kamēr Krievija karos Ukrainā un Baltkrievijas režīms turpinās pārstumt cilvēkus pāri Latvijas robežai, tikmēr ārkārtas situācija turpināsies.

Pēc viņa vārdiem, saskaņojot darbības ar kaimiņvalstīm, varbūt ārkārtas stāvokļa pierobežā vietā tiks pieņemts kāds cits juridiskais risinājums, “bet mēs turēsim savu robežu drošu”. “Turpināsim strādāt koordinēti, nedrīkstam būt vājais režīms šajā posmā. Izcili labi tiekam ar visu situāciju galā, žoga būvniecība turpinās,” sacīja Kariņš, neslēpjot, ka ārkārtas situācija ir pretatbilde Lukašenko rīcībai.

Komentējot iekšlietas, arvien aktuālo eID karšu jautājumu, Kariņš atzina, ka vienmēr var darbu veikt labāk, – arī pirms gada PMLP bija lielas rindas, kas tika samazinātas, un tagad atkal šī situācija atkārtojas. “Pilsoņi ir dažādi, daži atliek kādu lietu kārtošanu uz pēdējo brīdi, tāpēc veidojas sastrēgums. Iekšlietu ministrs patlaban strādā pie šā jautājuma, PMPL iekšējas pārkārtošanās, iespējams, tiks rasts vēl kāds risinājums,” sacīja premjers.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka vairums eID kartes ir iegādājušies. Ir atsevišķi PMLP iecirkņi, kur nav rindu. Visiem ir jābūt nedaudz pacietīgiem. “Iekšlietu ministrs nav no koka tēsts, bet ir dzīvs cilvēks, Iekšlietu ministrija meklē risinājumus un tos atradīs,” solīja Kariņš.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm