tv3.lv

Kaminiskis: Eklonu redzu kā pozitīvu speciālistu ar spēju nodrošināt nākotnes jautājumu risināšanu

24. maijā 8:40

Iekšlietu ministra amatam virzīto Kristapu Eklonu redzu kā pozitīvu speciālistu ar spēju strādāt un nodrošināt nākotnes jautājumu risināšanu, intervijā “900 sekundēm” sacīja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis.

Taujāti par izvirzītajiem ministru amata kandidātiem, Kaminskis teica, ka iekšlietu ministra amata kandidātu Kristapu Eklonu redz kā pozitīvu speciālistu ar spēju strādāt un nodrošināt nākotnes jautājumu risināšanu.

Tikmēr Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis teica, ka arī Nacionālās apvienības ekonomikas ministra amatam virzītajai Ilzei Indriksonei ir laba pieredze un ar viņu LTRK tiksies, lai pārrunātu darāmos darbus un tos turpinātu.

Komentējot pirms kāda laika izteikto solījumu vairākām uzņēmēju organizācijām, tostarp LTRK, bažas par sarunu ar valdību rezultativitāti, viņš teica, ka uzņēmēju organizācijas neapmierina sociālās sadarbības partneru iesaiste lēmumpieņemšanas procesā, kuriem visiem ir biedri, intelektuālā kapacitāte, lai lēmumi attiecībā uz valsts attīstību būtu tālredzīgāki, gudrāki. “Galvenais uzsvars mums ir uz uzņēmēju iesaisti. Ir politiskās partijas, kas ir gatavas saņemt regulāru konsultāciju ar uzņēmēju iesaisti, un valsts no tā iegūs,” viņš pauda.

Komentējot Ukrainas bēgļu ēdināšanas problēmu, kas aktualizējusies, Kaminskis atzina – pagājušonedēļ uzņēmēji izrādīja satraukumu par esošo situāciju, taču nu saņemts pozitīvais signāls, ka valdībā meklēs risinājumu, lai ukraiņiem nodrošinātu atbalsta iespējas, atrodoties šeit. Kaminskis izteica cerību, ka drīzumā izdosies sakārtot jautājumus par to, kādā veidā sniegt palīdzību tālāk.

LTRK padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis piebilda, ka būtiski ir arī turpmāk nodrošināt Ukrainu ar ieročiem, lai palīdzētu ukraiņiem cīnīties par savas valsts suverenitāti.

Rostovskis teica, ka uzņēmēji labprāt nodrošina bēgļiem no Ukrainas darba iespējas. Vienlaikus viņš teica, ka šie cilvēki šeit ir ar skatu atpakaļ – uz savu dzimteni, un, tiklīdz būs iespēja, tā daudzi atgriezīsies dzimtenē. Ir situācijas, kad uz Latviju ciemos pie ģimenes, kamēr tā atrodas šeit, atbrauc vīrieši, ir ukraiņi, kas šeit strādā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus Rostovskis akcentēja, – nevajag mēģināt panākt, lai cilvēks uzturas šeit, ja viņš grib atgriezties dzimtenē.

Jau ziņots, ka aizsardzības ministrs Artis Pabriks vakar, 23. maijā, paziņojis, ka kopīgi ar iesaistītajām ministrijām, pašvaldībām un NVO sektoru panākta vienošanās, ka atbalstu ukraiņiem jāturpina līdzšinējā apmērā vēl vismaz tuvāko mēnesi, vienlaikus precizējot neskaidrās lietas. Jau šodien jautājumam jābūt Ministru kabineta darba kārtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm