tv3.lv

Izsolīs septiņus miljonus dolāru vērtu Benksija gleznu

Vairāksolīšanā nonācis vēl viens britu grafiti mākslinieka Benksija darbs – šoreiz tiek izsolīta viņa glezna, kas tapusi 2005. gadā, kuras vērtība tiek lēsta līdz septiņiem miljoniem ASV dolāru, vēsta “900 sekundes”.

2021. gada 5. novembrī 7:40

Zem izsoļu āmura nonākušajā Benksija gleznā ir attēloti kādas cilts pārstāvji, kuri medī iepirkšanās ratiņus. Lielformāta darbs gleznots 2005. gadā, un pirmo reizi bija skatāms izstādē Losandželosā 2006. gadā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā norāda mākslas eksperti, lai gan glezna tapusi pirms 16 gadiem, tās temats nav zaudējis aktualitāti, jo gleznā attēlota patērētāju kultūra.

Mākslas zinātnieki apbrīno Benksija tālredzīgumu, jo šajā darbā saskatāms, cik ievainojama ir patērētāju sabiedrība, ko tagad iedragājusi pandēmija, kad pasaule ir teju apstājusies tāpēc, ka kavējas piegāžu ķēdes. Tas daudzviet novedis pie pustukšiem veikalu plauktiem, un Lielbritānijā arī izraisīja degvielas krīzi.

Ironiski, ka traucēto kravas pārvadājumu dēļ, dažas dienas ir aizkavējusies arī gleznas nogādāšana no Londonas uz Ņujorku, kur 18. novembrī notiks izsole.

Šī būs pirmā reize, kad šo darbu iespējams iegādāties vairāksolīšanā. Izsolē pārdos arī citus laikmetīgās mākslas darbus. Benksija gleznas vērtība tiek lēsta no pieciem līdz septiņiem miljoniem dolāru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm