Hamburgā atklās Latvijas mākslinieku izstādi “Vīzijas un sliekšņi”

Hamburgā Latvijas mākslinieki gatavojas izstādes atklāšanai – trīs Latvijas laikmetīgās mākslas pārstāvji – Sigita Daugule, Vineta Kaulača un Māris Čačka – apvienojušies radošā savienībā izstādei “Vīzijas un sliekšņi”, kas būs skatāma Hamburgas “Pashmin” mākslas galerijā no 4. februāra līdz 25. februārim.

Mākslinieks, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vadītājs Māris Čakča, intervijā “900 sekundēs” norāda, ka mākslinieki ir gatavi atvērt izstādi, bet vēl ir jāpaveic pēdējie darbiņi, lai viss būtu atbilstoši iecerētajam. Izstāde esot trīs atšķirīgu mākslinieku darbs, bet visi sanākuši kopā, kad Latvijā viesojās Austrijas kultūras darbinieku grupa, kur trijotne bija uzaicināta kopīgam projektam. Savstarpēji plānojot izstādē rādāmo, nolēmuši ar saviem darbiem īstenot plašāku braucienu uz Eiropu, veidojot izstādes projektu.

Izstāde ir veidota, lai izgaismotu dažādas pieejas un izpratnes par glezniecību, vienlaikus mēģinot atbildēt uz aktuāliem jautājumiem par to, ko glezniecība nozīmē šodien. Darbos tiek runāts par savu izpratni, balstoties uz tradicionālo glezniecībā un grafikā, mēģinot arī pārkāpt figuratīvās robežas glezniecībā un grafikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Visu trīs mākslinieku darbi izstādē atklāj uztveres daudzveidību, aicinot apmeklētāju ļauties vizuālam un konceptuālam piedzīvojumam, kuru raksturu nosaka katra mākslinieka glezniecības praksē ieskautās individuālas izvēles un radošo pieeju dažādība, tāpat spēja pieņemt un risināt gan laikmetīgus, gan arī pārlaicīgus jautājumus.

Latviešu mākslinieku grupas izstāde turpina runāt par glezniecības aktualitāti mūsdienu mākslas kontekstā.

Nav izslēgts, ka šis projekts ar, iespējams, citiem darbiem, piemeklējot attiecīgu telpu, varētu parādīties Rīgā, pauda mākslinieks.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm