“Ģimene palikusi bez mājām.” Saruna ar Igoru, kura tuvinieki atrodas plūdu skartā ciematā pie Hersonas

Šobrīd var tikai apjaust, kādi ir Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) uzspridzināšanas radīto plūdu apmēri un postījums, tā izriet no TV3 raidījumam “900 sekundes” intervijas ar Ukrainas iedzīvotāju Igors Firsovu, kura tuvinieki šobrīd atrodas ciematā pie Hersonas un kurš smagi cieta pēc sprādziena.

Igors Latvijā ieradās oktobrī, pievienojās “Tavi draugi” brīvprātīgajiem. Nesen nosvinējis 18 gadu jubileju un grasījās atgriezties mājās, lai arī tur ir bīstami.

Sarunā ar raidījumu viņš norādīja, ka viņš un viņa ģimene ir palikuši “bez mājas, bez dzīvesvietas un bez sava ciemata.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunietim zināms, ka applūdušas aptuveni 80 vietas. Pēc notikušā viņam izdevies vienu reizi sazināties ar saviem tuviniekiem, taču tagad sakari ir pārtraukti.

Ņemot vērā, ka sprādzienā Ukrainā, Hersonas apgabalā, esošā Kahovkas hidroelektrostacija (HES) ir daļēji iznīcināta, biedrība “Tavi draugi” sākusi ziedojumu vākšanu plūdos cietušajiem.

Biedrība “Tavi draugi” no sadarbības partneriem Ukrainā ir saņēmusi sarakstu ar steidzami nepieciešamo cietušajiem. Kā intervijā raidījumam norādīja “Tavi draugi” koordinatore Iriša Mogira, situācija mainās ik stundu, šobrīd biedrība no Ukrainas glābšanas dienesta saņēmusi informāciju, ka nepieciešamas glābšanas motorlaivas, rūpnieciskie ūdenssūkņi, kā arī rūpnieciskie filtri ūdens attīrīšanai.

Tāpat biedrība aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju palīdzēt, ziedojot gultas veļu, dvieļus, spilvenus un segas, mitrās un sausās salvetes, ziepes, šampūnu, dušas želeju, zobu pastu un zobu birstes, autiņbiksītes gan pieaugušiem, gan bērniem, mazgāšanas līdzekļus, konservus vai ātri pagatavojamu pārtiku ar ilgstošu derīgumu termiņu, elektriskās tējkannas, mikroviļņu krāsnis un ledusskapjus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziedojumus iespējams nodot biedrības “Tavi draugi” angārā Rīgā, Ventspils ielā 50, no pirmdienas līdz sestdienai no plkst. 10 līdz 18. Kā arī ziedot var mājaslapā “www.tavidraugi.lv”.

Kā iepriekš vēstīts, ka Ukrainas Bruņoto spēku Dienvidu pavēlniecība otrdien ziņoja, ka Krievija uzspridzinājusi Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) dambi, kas atrodas krievu okupētajā Hersonas reģionā. Savukārt Krievija notikušajā vaino Ukrainas spēkus.

Saistībā ar aizsprosta uzspridzināšanu Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sasauca valsts Drošības un aizsardzības padomes ārkārtas sēdi. 

Savukārt Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) dambja uzspridzināšanu nosaucis par, iespējams, lielāko tehnoloģisko katastrofu Eiropā pēdējās desmitgadēs, kas apdraud tūkstošiem civiliedzīvotāju.

Notikušo asi nosodīja arī Latvija. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”) aicina pastiprināt atbalstu Ukrainai, kā arī saukt kara noziedzniekus pie atbildības. 

“Šobrīd situācija dalās uz divām pusēm. Ir ārkārtas reaģēšanas situācija – evakuēt un glābt cilvēkus”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm