Energokrīzes dēļ Apvienotajā Karalistē trūkst dārzeņu

Apvienoto Karalisti piemeklējis dārzeņu deficīts, ko izraisījusi energocenu krīze un importa apjoma kritums, – pārtikas trūkuma dēļ vismaz daļai vadošo lielveikalu nācies ieviest dārzeņu pārdošanas ierobežojumus, vēsta “900 sekundes”.

2. martā 7:20

Apvienotās Karalistes veikalos daudzviet redzami pustukši dārzeņu plaukti, tāpēc vairākās veikalu ķēdēs ieviesti ierobežojumi, cik daudz tos ļauts iegādāties. Britu iedzīvotājiem jārēķinās, ka ierobežotā skaitā var nopirkt tādus ikdienā plaši izmantotus dārzeņus kā tomātus, gurķus, papriku un salātlapas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tas radījis patiesas bažas ne vien mājsaimniecībās, bet arī uzņēmējiem, kuru ienākumi atkarīgi no iespējām iegādāties izejvielas.

“Ir neiedomājami, ka tas notiek 2023. gadā,” sašutumu neslēpj kāda restorāna pavārs. Dārzeņu deficīta dēļ viņam nācies mainīt ēdienkarti.

Produktu trūkums lielā mērā skaidrojams ar augstajām enerģijas cenām, tāpēc dārzniecības uz vēlāku laiku atlikušas siltumnīcu apkurināšanu. Tāpat rīkojas arī vairākas Latvijas dārzeņu audzēšanas saimniecības.

Deficīts skaidrojams arī ar sliktajiem laikapstākļiem Spānijā un Marokā, kas samazinājušas salātu eksporta apjomus.

Britu valdība ar lielveikalu īpašniekiem cenšas rast risinājumu, kā pārvarēt problēmas, bet pagaidām daudzos veikalos plaukti paliek tukši.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm