Cilvēkiem ar kustību traucējumiem – ziemas prieki jaunās sēdslēpēs

Brīvprātīgie un ziedotāji sagādājuši jaunas, īpaši ērtas sēdslēpes, lai cilvēki ar kustību traucējumiem varētu baudīt ziemas priekus. Amortizators, maināms sēdeklis un kāju balsta attālums ir tikai daži no jauno sēdslēpju uzlabojumiem, kas slēpošanas iespējas paver plašākam cilvēku lokam, vēsta “900 sekundes”.

Instruktors Dāvis kopā ar Kristīni, kura sēž sēdslēpē, dodas lejā no kalna.

Instruktors stāsta par jaunajām sēdslēpēm, kas ir biedrības “Sports ikvienam” rīcībā kopš gadumijas. Tās ir Amerikas ražojums, kas ir labākais, kas pasaulē pieejams.

Jaunās sēdslēpes ir krietni ērtākas un ar vairāk iespējām. Instruktors Dāvis jauno aprīkojumu salīdzina ar luksusa auto, kas braucējam sniedz augstākā līmeņa komfortu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dāvis Siminaitis
“Sports ikvienam” dibinātājs, instruktors

“Tam ir amortizators, tam ir maināmi sēdekļi, tam ir maināmi kāju balsti. Tas ir tas, kas ir kā ar “Bentliju”, ka tas ir ražots, lai cilvēks justos ļoti ērti.”

Ērtāk ir ne vien sēdslēpē sēdošajam, bet arī instruktoram, kurš iesācējus parasti vada, turoties pie roktura sēdslēpes aizmugurē.

“Instruktoram vieglāk ir ar šādu veidu, vieglāk vadīt. Ja slēpotājs jau pats turas, tad ir šaurāks, kuram nav izvirzījuma,” stāsta instruktors.

Ņemot vērā ķermeņa spējas, sēdslēpi var piemērot braucējam. Ir iespēja uzlikt īpaši drošu krēslu, kas ļauj no kalna doties arī tad, ja braucējs ir paralizēts no kakla uz leju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kristīnes vecāki meitu uz sēdslēpes nodarbībām ved jau otro ziemu. Kristīne brauca arī ar agrāko sēdslēpi, tomēr tad bija jābrauc lēnāk un uzmanīgāk.

“Iedomājamies, ka mēs paši uzsēžamies uz plastmasas pannas un pa kalniņu nolaižamies, kāda ir slodze mugurai un visam pārējam. Emocionāli, psiholoģiski šīs ir labākās zāles, kādas vien var būt,” atzīst Kristīnes vecāki Dainis un Skaidrīte.

Garajos ziemas mēnešos daudziem cilvēkiem ar kustību traucējumiem šādas nodarbības ir viena no retajām iespējām izkustēties un gūt prieku. Organizācijas “Sports visiem” komanda izsaka pateicību visiem līdzšinējiem atbalstītājiem. Ikviens, kurš vēlas uzzināt plašāk par nodarbībām vai arī sniegt atbalstu, meklējiet “Sports ikvienam” sociālajos tīklos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm