Brīdinājums: sēņot militāro poligonu tuvumā ir aizliegts

Militārā policija atgādina, ka bruņoto spēku poligoni nav paredzēti sēņošanai, jo tās ir paaugstinātas bīstamības teritorijas, vēsta “900 sekundes”.

Militārās policijas patruļa, kas bieži vien ir starptautiska komanda, šoreiz kopā ar spāņu kolēģiem dodas patruļā. Tas tiek veikts, lai novērstu nelaimes gadījumus vēl pirms tie notikuši.

Militārās policijas pārstāvis atgādina, ka bruņotie spēki arī mācībās izmanto kaujas munīciju un brauc tehniku, kuru izmanto reālās kaujās. Tāpēc poligonā cilvēkus pasargā tikai stingri noteikumi no reāliem negadījumiem.

Militārās policijas redzeslokā ātri vien gadās kārtējais sēņotājs. Sergejs tiek rūpīgi pārmeklēts, jo sēņotāja tēls vienmēr var izrādīties tikai piesegs.

Sergejs no Rīgas apgalvo, ka poligons Ādažos ir vienīgā viņam zināmā sēņu vieta.

“Es uz šo mežu braucu katru gadu, šeit aug baravikas. Vienīgā labā sēņu vieta, kuru zinu Latvijā,” saka sēņotājs, pārkāpējs Sergejs.

Militārās policijas darbinieki Sergejam sastāda protokolu. Diemžēl sēņotājs ir spītīgs un apgalvo, ka naudas sods, kas ir līdz pat pusotram tūkstotim eiro, viņu nebiedē.

Ādažu militārās bāzes drošības uzraugi skaidro, ka naudas sods ir vien līdzeklis kā sēņotājus atturēt no reāliem draudiem dzīvībai. Militāros poligonos mācības ir ļoti dinamiskas, tehnika var parādīties pēkšņi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānis Vīcups
MP koordinācijas centra priekšnieks

“Sēņotājs domā, ka mani jau pamanīs, bet var jau nepamanīt. Ir bijušas arī ģimenes ar bērniem. Kamēr pieaugušie lasa sēnes, bērns jau aizgājis gabalā un var būt viens mirklis, lai nokļūtu zem ķēdēm apakšā.”

Bruņoto spēku poligoni ir apzīmēti ar viegli pamanāmām, bieži redzamām norādēm. Tās parasti ir sarkani-dzeltenas lentas ap koku stumbriem, kas atrodas acu augstumā. Tāpat arī ir viegli salasāmi uzraksti, kas brīdina par teritorijas robežu. Ja redzat šādas zīmes, tad noteikti ir jādodas pretējā virzienā, neskatoties uz jebkura izmēra un daudzuma baravikām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm