tv3.lv

Bijušais VP priekšnieks: Atklāt slepkavību četros gados ir labs rādītājs

25. maijā 9:40

Policijai maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā ir izdevies noskaidrot faktiski visu iesaistīto personu ķēdi un vairākas personas aizturētas. Bijušais Valsts policijas (VP) priekšnieks Juris Rekšņa intervijā “900 sekundēm” norāda, ka pasūtījuma slepkavības atklāšanā VP ir ieguldījusi milzīgu darbu, un tās atklāšana četros gados ir labs rādītājs.

Komentējot, kādēļ policija oficiāli neatklāj slepkavības pasūtītāju un izpildītāju identitātes, Rekšņa teica – primāri izmeklēšanas interesēs, jo jebkura informācija var “nospēlēt tam par labu tālāk tiesās un pārējās institūcijās”, tāpēc policija dozē sniegto informāciju. Pamatā šādos gadījumos iemesli, kādēļ šo informāciju neatklāj, ir izmeklēšanas intereses, var būt ētiski apsvērumi, bet viņš nezina, vai tas tā ir konkrētajā lietā.

Patlaban lieta pārkvalificēta pēc Krimināllikuma panta par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziedzīgu nodarījumu var piemērot mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no 15 līdz 20 gadiem. Komentējot par šo slepkavību potenciālo sodu, Rekšņa teica, ka par slepkavībām piemērotie sodi parasti ir skarbi un izņēmumi reti, parasti latiņa diezgan augsta un piemēro maksimālo mūža ieslodzījumu. Par to jālemj tiesai.

Jau ziņots, ka policijai maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā ir izdevies noskaidrot faktiski visu iesaistīto personu ķēdi, un otrdien šajā lietā aizturētas vairākas personas, tostarp izpildītājs un pasūtītājs. Policija patlaban atturas komentēt konkrētu personu skaitu, dzimšanas gadus un lomu sadalījumu noziegumā. Izmeklēšana lietā turpinās.

Patlaban lieta pārkvalificēta pēc Krimināllikuma panta par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziedzīgu nodarījumu var piemērot mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no 15 līdz 20 gadiem.

Patlaban, kad izmeklēšana nonākusi jau nākamajā posmā un ir aizturētas personas, turpinās kriminālprocesuālās darbības, tāpēc Valsts policija vēl nevarot sniegt nekādu detalizētāku informāciju nedz par izmeklēšanas gaitu, nedz veiktajām aizturēšanām un citām izmeklēšanas niansēm.

Bunkus tika nošauts 2018. gada 30. maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm