tv3.lv

Biedrība “Tavi draugi”: Samērā liela daļa ukraiņu jau patlaban vēlas atgriezties mājās

Viņš teica, ja sākumā cilvēki no Ukrainas intensīvi vesti uz Latviju, dienā bijušas 15-30 humānās palīdzības mašīnas, tad šobrīd uz Latviju brauc dažas mašīnas nedēļā, tikmēr cilvēku plūsmas intensitāte nokļūt atpakaļ palielinās. Šajā kontekstā tiek sniegts atbalsts uz vietas, cenšoties palīdzēt nopirkt autobusa biļetes, vest uz Ukrainu tos, kas vēlas atgriezties mājās.

Noviks teica, ka atbalsts un cilvēku iesaiste samazinās, jo ir maldīgs priekšstats, ka kara darbības intensitāte Ukrainā samazinās, bet brīvprātīgo darbs kļūst aktuālāks, arvien vairāk pašiem jāiesaistās un jāstrādā.

Viņš teica, ka arī Ukrainas cilvēku palīdzības saucieni kļūst regulārāki un konkrētāki, jo resursi uz vietas Ukrainā samazinās, arī starptautiskais atbalsts samazinās, tāpēc palīdzības saucieni kļūst arvien skaļāki.

Svarīga problēma, ko valstiski vajadzētu risināt, lai palīdzētu ukraiņiem Latvijā, ir mājokļa jautājums. Biedrības ieskatā, varētu izveidot sistēmu Latvijas iedzīvotājiem, kas piedāvā mājokļus un Ukrainas iedzīvotājiem, kas tos meklē. Patlaban ir grūti šeit atrast dzīvesvietu cilvēkam no Ukrainas, jo daudzi Latvijā nevēlas izīrēt savus mājokļus ukraiņiem vai arī prasa jau uzreiz iemaksāt pirmo iemaksu un depozītmaksu, kuras šiem cilvēkiem nereti nav.

Vienlaikus viņš atzina, ka cilvēki no Ukrainas necenšas Latvijā uz vietas plānot ikdienu ilgtermiņa dzīvošanai, jo vairums domā, ka drīz atgriezīsies dzimtenē. Tāpēc Ukrainas iedzīvotāji, kas atbraukuši uz Latviju, arī neplāno “apaugt” ar mantām un citām lietām, jo dzīvošanas plāns ir īstermiņa. Līdz ar to visvairāk nepieciešamas pamatlietas: pārtika, higiēnas preces, lai paliktu šeit uz vietas.

Ja kāds vēlas palīdzēt, aicināti atsaukties brīvprātīgie – līdz šim biedrībā iesaistījušies ap 2000 brīvprātīgie gan kā vadītāji, gan pārējie darbinieki. Brīvprātīgo darbs ir vislielākais atbalsts. Noliktavā Ventspils ielā 50, Rīgā ir brīvbodīte, kurā iedzīvotāji var nākt pakaļ sev nepieciešamajām lietām. Ir svarīgi, lai ir kāds uz vietas, kas ukraiņiem palīdz, asistē un izprot viņu vēlmes individuālās sarunās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau ziņots, ka vairāk nekā 90 dienas norit karš Ukrainā un līdz šim brīdim patvērumu Latvijā raduši gandrīz 30 000 Ukrainas civiliedzīvotāju.

Lai gan iepriekš palīdzība bēgļiem bija plānota tikai pirmos trīs mēnešus, valdībā nolemts par 30 dienām pagarināt iespēju saņemt valsts atbalstu par ēdināšanu un izmitināšanu. Primāri tas attieksies uz bēgļiem, kas Latvijā būs ieradušies līdz maija beigām.

Tāpat arī nolemts, ka atlīdzību par brīvprātīgu Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu varēs saņemt arī juridiskās personas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm