Balvas saņems Latvijas orientēšanās aktīvākie sportisti

Cienījamā – 85 gadu vecumā – par mūža ieguldījumu orientēšanās sporta attīstībā balvu saņem leģendārā trenere Dzintra Žilko, kuras vadībā orientēšanās sporta pamatus apguvuši daudzi jaunieši, vēsta “900 sekundes”.

Sportiste Dzintra Žilko vēl pavisam nesen savā cienījamajā 85 gadu vecumā joprojām nodarbojās ar orientēšanos.

“Tas bija dzīves veids, tur nekā nevar darīt… vīrs un dēls tika ievilkts iekšā,” pauda orientēšanās sporta trenere Dzintra Žilko.

Pašlaik gan ārsts uz laiku ir liedzis fizisku slodzi. Neskatoties uz to viņa balvas turpina saņemt, jo garajā mūžā iegūtu nopelnu netrūkst. Latvijas Orientēšanās federācijas ikgadējā sarīkojumā Dzintrai Žilko pasniegs balvu par mūža ieguldījumu.

Dzintra Žilko
orientēšanās sporta trenere

“Pirmkārt, patīkams pārsteigums. Bet nav jau man par smukām acīm iedots, esmu visus savas dzīves gadus strādājusi ar jauniešiem, viņus mācīju.”

Jelgavniece Dzintra Žilko ar sportu nodarbojas jau kopš agra vecuma. Šis attēls liecina par to, ka sportisko sasniegumu garšu viņa izbaudīja jau skolas gados.

“Vispirms es noskrēju par skolu, pēc tam par pilsētu un pēc tam pieaugušo grupa pa pilsētu. Noskrēju un vinnēju,” saka Žilko.

Sākotnēji darba gaitas Dzintra uzsāka skolā par ģeogrāfijas skolotāju. Vēlāk, attīstoties orientēšanās sportam, viņa ģeogrāfijas mācīšanu atlika malā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aizvadītā gadsimta 60., 70. gados Rīgas jauno tūristu stacijā ir sagatavoti vairāk nekā divdesmit sporta meistaru un vēl krietni vairāk sporta meistarkandidāti. Daudzi Dzintras Žilko audzēkņi joprojām sporto un māca arī jaunāko paaudzi.

“Aptuveni 13 000 cilvēku, tāpēc mums ir devīze – katru dienu, visā Latvijā,” viņa stāsta.

Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents atgādina, ka orientēšanās sports Latvijā ir viens no populārākajiem. Šajā sestdienā labākie sportisti saņems federācijas balvas, tai skaitā tiks pasniegta balva arī par mūža ieguldījumu.

Dagnis Dubrovskis
LOF prezidents

‘Mūža ieguldījuma balva ir labākajiem sacensību un sporta nodarbību vadītājiem, Kuri ar sava mūža darbu pierādījuši mīlestību orientēšanās sportam. Devuši milzu ieguldījumu sporta attīstībā.”

Par spīti PSRS stingrajiem izbraukšanas ierobežojumiem Dzintra Žilko ir pārstāvējusi Latviju arī ārvalstīs. Viņai labi veicās aizvadītā gadsimta 60. gados Zviedrijā orientēšanās sacensībās “O-Ringen”. Tāpat arī citās valstīs ir gūtas medaļas.

Arī Dzintras vīrs, nu jau nelaiķis Juris Žilko iepriekš ir saņēmis balvu par mūža ieguldījumu orientēšanās sportā. Juris Žilko ir sarakstījis arī vienīgo orientēšanās sporta pamācību grāmatu latviešu valodā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm