Attālinātais darbs bieži liek aizmirst par robežu starp darbu un privāto dzīvi; kā to sabalansēt?

2021. gada 5. novembrī 8:52

Nepieciešamība konkurēt darba tirgū un pandēmijas iespaidā tik populārais attālinātais darbs bieži liek aizmirst par robežu starp darbu un privāto dzīvi, tāpēc “900 sekundes” uz sarunu aicināja Korporatīvās ilgtspējas un attīstības institūta vadītāju Daci Helmani un personāla vadības konsultantu Jāni Gredzenu, lai pārrunātu, kā atrast līdzsvaru starp darba un privāto laiku?

“Kantar” sadarbībā ar Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu organizēja sabiedrības aptauju, lai noskaidrotu, kā Latvijas iedzīvotāji jūtas saistībā ar iespējām novilkt robežu starp profesionālo un privāto dzīvi šoruden. Izrādās, ka 13% Latvijas darba ņēmēju ik dienu ir grūtības novilkt robežu starp privāto un darba dzīvi, taču kopumā 62%  darbinieku atzīst problēmu distancēties no darba jautājumiem.

Vairāk nekā trešdaļa Latvijas darba ņēmēju kā biežākos iemeslus šādai situācijai min lielo slodzi darbā – 35% – un kolēģu, sadarbības partneru zvanus, īsziņas un e-pastus ārpus darba laika – 31%.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Populārāko atbilžu topa augšgalā ir arī pašu perfekcionisms, fakts, ka mājās ir grūtāk koncentrēties darbam, kā arī grūtības koncentrēties, jo kolēģi traucē fokusēties un paveikt ieplānoto.

Visa līmeņa vadītājiem biežām minētais problēmu iemesls ir kolēģu un sadarbības partneru zvani, īsziņas un e-pasti ārpus darba laika, speciālistiem – neprasme efektīvi plānot savu saliku, savukārt nekvalificētie strādnieki visbiežāk izjutuši mobingu vai bosingu.

Visvairāk problēmas novilkt robežu starp privāto un darba dzīvi ir bijis vadītājiem un augstākā līmeņa speciālistiem, ka arī tiem, kam ir augstākā izglītība un alga virs 1000 eiro mēnesī. Savukārt minētās problēmas vismazāk izjutuši strādnieki un nekvalificētie darbinieki, kā arī cilvēki ar vidējo izglītību.

Eksperti norāda, ka nereti sabiedrībā ieskaņojies uzskats, ka jāstrādā ir teju nepārtraukti, taču no darba devēju viedokļa būtiska ir produktivitāte, ko var panākt, ja cilvēks arī atpūšas. Tāpēc ir svarīgi katram sev novilkt robežas, vienojoties ar darba vadītāju par darba izpildei nepieciešamo laiku un to arī ievērot. Plašāk intervijā!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm