Asprātīga, sirsnīga un radošas izpausmes pārpilna. Vilis Daudziņš iepazīstina ar jauno zīmējumu grāmatu

Rīt, 26. aprīlī, būs atklāšanas svētki aktiera Viļa Daudziņa zīmējumu grāmatai “Pirmie latviešu dziedāšanas svētki bildēs”. Daudziņš intervijā “900 sekundēm” stāsta, ka tajā apkopoti viņa filmas “Zeme, kas dzied” uzņemšanas laukumā tapušie zīmējumi un asprātīgi mirkļu apraksti katram no tiem.

Grāmatas atklāšana paredzēta plkst. 18 Rakstniecības un mūzikas muzeja Dziesmu un deju svētku ekspozīcijā Dziesmusvētku telpa, Rīgā, Mežaparkā, Ostas prospektā 11.

Daudziņš filmā “Pirmie latviešu dziedāšanas svētki bildēs” attēlo Rīgas Latviešu biedrības nama biedru un vienu no svētku organizētājiem Bernhardu Dīriķi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aktieris stāsta, ka visus attēlus zīmējis telefonā ar pirkstu, – viņam esot vienkāršāks telefons bez irbuļa. Ideja par zīmējumiem un grāmatu tapa pērn februārī agri no rīta Straupes pilī, kur vienā no istabām bija iekārtota grimētava filmai “Zeme, kas dzied”. Sēdējis friziera krēslā pretī saliekamam grima galdam un raudzījies spogulī, kamēr grima māksliniece Beata Rjabovska viņa tēlam pielāgoja komplicētu galvas rotu. Darbošanās šķitusi tik interesanta, ka pēkšņi sagribējās piefiksēt spogulī redzēto, atvēris savā telefonā aplikāciju “Notes” un ķēries pie darba. Tā radās pirmā bilde – Beata liek Bernharda Dīriķa parūku. Šādā humoristiskā stilistikā veidota visa grāmata.

Taujāts, kā veicas ar Jaunā Rīgas teātra ēkas būvdarbiem, viņš teica, – kādreiz gals pienāk visam, ticis solīts to pabeigt 1. decembrī, taču nav zināms, vai tas nozīmē, ka aktieri jau šogad varēs sākt tajā spēlēt. “Strādājam, veidojam izrādes, ko rādīt jaunajā ēkā un pacietīgi gaidām. Ceru, ka viss šogad beigsies jēdzīgi,” viņš sacīja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm