AS savus kandidātus ministru amatiem oficiāli nosauks nākamnedēļ, paudis Kučinskis

“Apvienotais saraksts” (AS) nākamnedēļ oficiāli nosauks savus kandidātus ministru amatiem topošajā valdībā, intervijā “900 sekundēm” sacīja Saeimas deputāts Māris Kučinskis (AS).

Pēc viņa teiktā, pagaidām vēl gluži nav skaidri kandidāti uz visiem ministru amatiem, jo valdības veidošanas procesa vadītājs Krišjānis Kariņš (JV) izvēlējās vispirms izstrādāt Ministru kabineta deklarācijas projektu, par kura tapšanu ir atbildīgas 14 darba grupas.

Kučinskis pieļāva, ka piektdien, 2. decembrī, apspriešanai varētu tikt nodota darba grupu izstrādātā un pieslīpētā valdības deklarācijas projekta otrā versija, bet pirmdien, 5. decembrī, to plānots apspriest kopā ar sociālajiem partneriem.

“Viss teorētiski iet uz finišu. Nākamnedēļ vajadzētu pabeigt  [valdības] deklarāciju un vairāk atklāti runāt par kandidātiem uz ministru amatiem,” sacīja Kučinskis. Viņš izteica viedokli, ka tādējādi Saeimas balsojums par jaunās valdības apstiprināšanu varētu notikt aiznākamās nedēļas pirmajā pusē, kā to ir plānojusi “Jaunā Vienotība” (JV).

Viņš arī atzina, ka, viņaprāt, valdības veidošanas process norit par lēnu. No savas puses partija domājusi, kā topošajai valdībai piešķirt dinamiskumu. Visvairāk diskusiju esot par ekonomikas jautājumiem, kur AS ietekme nebūs pārāk liela.

AS līdz šim ir piedāvāts uzņemties atbildību par četrām ministrijām – Iekšlietu, Zemkopības, Reģionālās attīstības un Veselības ministriju. Kučinskis teica, ka varētu būt iekšlietu ministrs, bet ne veselības vai vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs. Tomēr kopumā sarunas turpinās. “Visticamāk, valdībā iešu, ņemot vērā, ka ir nepieciešams kāds ar pieredzi, kas tur ir bijis, lai AS valdībā varētu cienīgi pārstāvēt. Tomēr citus AS kandidātus ministru amatiem viņš pagaidām atturējās komentēt.

Kļūstot par iekšlietu ministru, Kučinska galvenā prioritāte būtu civilās aizsardzības sistēmas pilnveide, lai ikvienam iedzīvotājam būtu saprotams, kā rīkoties “x stundā”. “Pats galvenais – ir padarīt mūsu iespējas “x stundā” pēc rīcības visiem saprotamas. Teorētiski ir civilā aizsardzība, taču, kad sākās karš Ukrainā, lielākā daļa iedzīvotāju nesaprata, kā jārīkojas. Civilā aizsardzība jāpaceļ augstāk, tai jābūt saprotamai ikvienā mājā. Mums ir jāsaprot, kā šī sistēma strādā,” viņš pauda. Bēdīgā stāvoklī daudzviet ir arī policijas materiālā bāzē, it sevišķi reģionos, arī pie tā uzlabošanas jāstrādā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ilggadējam Nacionālās drošības komisijas pārstāvim, kurp viņu nosūtīja biedri, ņemot vērā viņa profesionālo pieredzi, komentējot situāciju Daugavpils domē, viņš pauda pārliecību – kaut arī Daugavpils domes rīcība izpelnījusies nosodījumu un raisījusi bažas, risinājumam jābūt tiesiskam.

“Latgales jautājums liek būs uzmanīgiem, tur zināma specifika, un nacionālais sastāvs ir atšķirīgs. Elksniņa un Rēzeknes gadījumos nedrīkst sākt raganu medības. (..) Mums ir likumdošana, un visam ir jānotiek tiesiski,” uzsvēra viņš.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm