Ārvalstu studenti Latvijas valsts svētkus atzīmē ar dančiem

Svētku nedēļā Rīgas Latviešu biedrības namā folkloras muzikanti pamatīgi izdancina ārvalstniekus, kuri jautrībā apgūst latviešu tautas deju soļus. Noslēgumā visi kopā nodejoja arī karoga deju par godu Latvijas dzimšanas dienai, vēsta “900 sekundes”.

Dančmeistari Rīgas Latviešu biedrības nama zelta zālē pulcēja lielu pulku dejotāju.

Redzot piemēru, sanākušajiem bija iespēja apgūt deju soļus un pēc tam pašiem mēģināt tos atkārtot. Sākumā nedaudz bikli, bet pamazām, sanākušie iegaumēja deju soļus un kājas kustināja jau drošāk.

Rīgas Latviešu biedrības domnieks skaidro, ka viņi, aptaujājot ārvalstu studentus, noskaidroja, ka viņi vēlas zināt latviešu tautas dejas. Tāpēc tagad svētku nedēļā notiek šie danči. Noslēgumā būs arī viena īpaša deja.

Ernests Spīčs
Rīgas Latviešu biedrības domnieks

“Saprotiet, šie nav parasti danči. Tāpēc, ka 18. novembris nāk, valsts svētki. Daudzas tautas dejo ar karogiem, kāpēc mēs ne?!”

Kopumā sanākušie mācījās un dejoja trīspadsmit dančus. Uzrunātie ārvalstu studenti apgalvo, ka viņiem šāda svinēšana ļoti patīk.

Terēze
studente no Vācijas

“Šis ir pavisam citādi, atšķirīgi. Ļoti jautri, man patīk.”

“Man ļoti patīk šīs tradicionālās Dejas. Es tiešām izbaudu, esmu priecīgs,” teica students no Rumānijas Munī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas Danču meistari sanākušos dancināja aptuveni divu stundu garumā. Biedrības nama zāles grīda tika pamatīgi nodancota.

Noslēgumā telefonu lukturīšu gaismā dejotāji laidās jau minētajā karoga dejā. Šādā veidā Rīgas Danči atzīmēja valsts svētkus kopā ar ārvalstu studentiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm