Aptuveni puse no bēgļiem Ķekavas novadā ir Ukrainas bērni un jaunieši

2022. gada 25. martā 8:40

Ķekavas novads ir uzņēmis ap 223 Ukrainas kara bēgļu, no kuriem aptuveni puse ir bērni un jaunieši, intervijā “900 sekundēm” sacīja Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko (LA/”Izaugsme”).

Viņš teica, ka bēgļi pamatā apmetas vietējo iedzīvotāju privātmājās, neliela daļa kopējās viesnīcas telpās un neliela daļa – Mercendarbes muižā. Pamatā informāciju par bēgļiem, kuriem ir vajadzīga vieta, kur palikt, tiek saņemta no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) vai Rīgas centra. Ķekavas novadā ir izveidota mobila operatīvās reaģēšanas grupa, no kuras bēgļi no Ukrainas saņem palīdzību pirmajā palīdzības sniegšanas posmā.

Puse no atbraukušajiem ir bērni un jaunieši līdz 20 gadu vecumam. Pārsvarā ģimenes profils ir māte ar diviem bērniem, viņš sacīja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Komentējot atbraukušo resursus, viņš teica – situācija ir skaudra. Ir ģimenes, kurām ir izdevies, īpaši pirmajās kara dienās, atbēgt no Ukrainas ar automašīnu, taču tādu ir retums. Lielākā daļa ir tādu, kam nav nekā vai ir ļoti maz. Mēdz būt arī situācijas, kad jāveic papildus darbs ar identitātes pierādīšanu, piemēram, sieviete iepriekš nodevusi pasi Ukrainā atjaunošanai, bet jaunu nav paspējusi saņemt.

Līdz šim palīdzības sniegšanai ar darba vietu nodrošinājumu ir atsaukušies 20 uzņēmēji, piedāvājot tuvu 100 vakancēm. Ir nepieciešami dažādi strādājošie, sākot no vienkāršu darbu darītājiem līdz augsti kvalificētiem speciālistiem. Tiek strādāts pie tā, lai tie cilvēki, kuriem nav kur atgriezties, spētu Latvijā iedzīvoties un no pabalsta saņemšanas pārvirzītos uz darba algas pelnīšanu.

Patlaban par katru uzņemto Ukrainas kara bēgli Latvijas iedzīvotājiem pienākas 12,24 eiro dienā pabalsts, ko turpinās izmaksāt 90 dienas kopš brīža, kad bēglis ir uzņemts mājsaimniecībā. Tāpat plānos pašiem Ukrainas bēgļiem ir piešķirt ēdināšanas pabalstu.

Jau ziņots, ka kopš kara sākuma Ukrainā Latvijā izmitināšana ar pašvaldību Civilās aizsardzības komisiju starpniecību bijusi nepieciešama 5098 personām, 6359 Ukrainas civiliedzīvotājiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, liecina Iekšlitu ministrijas informācija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lielākā daļa ukraiņu bēgļu ir sievietes un bērni. Daļa no Ukrainas atbraukušo paliek pie radiem, draugiem vai paziņām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm