“900 sekundes” iesaka pasākumus Latvijas 104. dzimšanas dienas svinēšanai!

Dzimšanas dienas, bez šaubām, ir jāsvin. “900 sekundes” norāda, ka Rīgā malu malās jau no ceturtdienas, 17.  novembra, visas nedēļas nogales garumā notiks desmitiem pasākumu, tos uzmeklēt varat svetki.riga.lv, kā arī virkne pasākumu citviet Latvijā.

Pasākumi Kurzemē

Jau šovakar Liepājā, koncertzālē Lielais Dzintars, notiks Latvijas sumināšana – tur solīts pacilājošs, latviešu akadēmiskās un tautas mūzikas valsts svētku koncerts kopā ar latviešu mūsdienu a capella grupu “Latvian Voices”, pianistu Reini Zariņu un Liepājas Simfonisko orķestri diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā.

Piektdien, 18. novembrī, notiks Multimediāls gaismu un ūdens strūklaku uzvedums Jāņa Čakstes laukumā Liepājā.

Izskrien Latvijas kontūru

Visā Latvijā – vismaz visās lielās pilsētas ir sagatavojušas kartes tiem aktīvistiem, kas Latviju vēlas apķert un apmīļot – skrienot. Var meklēt aplikācijās Strava un citās, ar atslēgvārdiem #ApskrienLatviju! Visi aicināti arī padalīties ar šo savu veikumu. Šis, jāteic, ir jau tradicionāls svētku pavadīšanas veids, varbūt pirms lielās sēšanās pie svētku mielastiem. Distances ir īsas – trīs kilometri, garākas – 10 kilometri un vēl garākas. Protams, tās nav jāskrien, pietiek arī ar skaistu pastaigu 18. novembrī, veidojot Latvijas kontūru. Piemēram, Rēzeknē 18. novembrī, plkst. 11 notiks Tautas skrējiens “Ieelpo Rēzekni 2022”.

Aktivitātes Rīgā

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu, 18. novembrī Rīgā, 11. novembra krastmalā, plkst. 13.30 notiks militārā parāde, kurā piedalīsies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku karavīri, demonstrējot iespaidīgu militārās tehnikas klāstu, kā arī Iekšlietu ministrijas pakļautības dienestu pārstāvji. Šogad parādē piedalīsies arī Ukrainas karavīri.

Savukārt Rīgas pasažieru ostā 18. novembrī no plkst. 11 līdz 16 būs aplūkojama Nacionālo bruņoto spēku un Valsts Robežsardzes tehnikas izstāde.

Bet pusastoņos vakarā Brīvības laukumā pie mūsu tautas un brīvības simbola – Brīvības pieminekļa notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai veltīts svinīgs pasākums – svētku koncerts un Latvijas Republikas prezidenta Egila Levita svinīgā uzruna. Svinīgā pasākuma muzikālo daļu pārstāvēs orķestris “Rīga”, piedalīsies arī Rīgas kamerkoris “Ave Sol” un mūziķis Goran Gora. Koncertu tiešraidē translēs Doma laukumā un četrās Rīgas apkaimēs – Arkādijas parkā, Latgales parkā, pie VEF Kultūras pils un Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā, kur arī katrā no tiem pa notikumam, koncertam.

Doma laukumā 20.20 notiks Rīgas koru sadziedāšanās.

Pasākumi Latvijas lielajās pilsētās

Protams, var lūkot visdažādākajos virzienos, katrs atradīs notikumu savai gaumei. Piemēram, koncertprogramma “Mans zelts ir mana tauta”, kas jau visu novembri Latvijā klausāma dažādās koncertzālēs un koncerttūre turpināsies. Piektdien, 18. novembrī, plkst. 19. 30 Ventas rumbas notiks izgaismošana Latvijas karoga krāsās Kuldīgā, bet Jēkabpilī, plkst. 17. gaidāma Gaismu saspēle uz Daugavas tilta. 18 sekos gaismas instalācija “Viļņojošās debesis” Vecpuišu parkā Valmierā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēl var doties uz Dobeli tur rīt un arī 19. novembra vakaros no plkst. 18 līdz plkst. 23 Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupu teritorijā būs apskatāma audiovizuāla instalācija “Gaismas vārdi Latvijai”. Kā zināms, dziedāšanas tradīcijas aizsākās tieši Dobelē 1870. gadā, kad norisinājās Kurzemes dziedāšanas svētki.

Un vēl tūkstošiem koncertu, notikumu, lasījumu un izstāžu un, pats galvenais, svētkos būt kopā ar savējiem un izdarīt, ko vērtīgu savai zemei.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm