“900 sekundes” iesaka daudzveidīgas idejas brīvdienu pavadīšanai

24. martā 9:21

Pavasarīgo nedēļu jānoslēdz uz pozitīvas nots – ar “900 sekunžu” piedāvātajām idejām brīvdienu pavadīšanai, kur var doties dabā, baudīt kultūru, kino un mākslu.

Kino un pasākumu sērija “Black Matters”

Viens kino notikums – šovakar ar komēdijas “Skaitām līdz trīs!” seansu tiek uzsākta kino un pasākumu sērija “Black Matters”. Laikmetīgās melnās balsis kino, kas vienlaikus veltīta gan skatītāju iepazīstināšanai ar spilgtiem šī kino atzara darbiem, gan diskusijas rosināšanai par “melnuma” fenomenu kultūrvidē, tā saknēm un pielietojumu. “Melnā* kultūra” – ir termins, ar kuru raksturojam kultūras un prakses, kas sastopamas no Dienvidamerikas līdz Austrālijai, no tradīcijām Āfrikā līdz urbāniem ritmiem ASV lielpilsētās. “Skaitām līdz trīs!” (“On the Count of Three”) – sirsnīga un nervus kutinoša melnā komēdija šī vārdu savienojuma abās nozīmēs. Džeroda Karmaikla debijas filma aplūko pēdējo dienu divu pašnāvniecisku draugu dzīvēs – sociālās realitātes un pašizpausmes grūtības filmā savijas kā cilpā, kurai cauri tomēr spīd dzīvesprieks un dzīvotgribas apliecinājums.

Savukārt 29. martā ar leģendārā mūzikla “Oza zemes burvis” seansu sāksies jau astoņpadsmitais LKA Rīgas Kino muzeja kinolektorijs, kas šogad ir veltīts mūzikla žanra paraugiem un transformācijām. Pavasara gaitā skatītājiem kinoteātrī “Splendid Palace” būs iespēja sastapties ar sešiem darbiem, tostarp, Bolivudas kases grāvēju, Barbaras Streisandes pirmo kinolomu un kulta filmu par ārprātīgu transvestītu-zinātnieku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dailes teātrī pirmizrāde izrādei “Kaukāziešu krīta aplis”

Līdz ar visu teātra pasauli arī Dailes teātris šogad 125. jubilejā godina slaveno vācu dramaturgu Bertoltu Brehtu. Šovakar Dailē pirmizrādi piedzīvos viena no pasaules dramaturģijas virsotnēm, – Bernarda Šova “Kaukāziešu krīta aplis”. Lugas darbība notiek kara laikā Gruzijā, tāpēc lugu iestudēt aicināts Vācijā strādājošais gruzīnu režisors Data Tavadze. Viņš uzsver – izrāde nebūs par karu, bet gan par izdzīvošanu, mīlestību un cerību. Vienā no vadošajām lomām redzēsim aktieri Artūru Skrastiņu, izrādē piedalās arī Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Milēna Miškēviča un citi.

Carnikavas skolā notiks “Rubika kubika” sacensības

Šajā sestdienā un svētdienā Carnikavas skolā notiek pasaules Rubika kubika asociācijas posms sacensībās dažādu rubika kubika paveidu ātrsalikšanas sacensībām. Piedalīties var jebkurš – ir tikai jāreģistrē profils asociācijas mājaslapā.

Latvijas meža taku skrējiens “Stirnu buks”

Bet tiem, kuri grib izkustēties, svētdien noteikti jāpiedalās Latvijas meža taku skrējienā “Stirnu buks”, kas būs jau 10. jubilejas sezona. Ir arī dažas izmaiņas – piemēram, iespēja atteikties no medaļām un izmantot dabai draudzīgākas dalībnieka numurzīmes, bet kā parasti – aizraujošas distances visiem, sākot no mazākajiem skrējējiem, kam jāmēro viens kilometrs, beidzot ar pieredzējušiem bukiem paredzēto 27 kilometru distanci. Šogad viens no septiņiem posmiem notiks arī Igaunijā. Pieteikties vēl var, jāauj tik kājas un jātiekas trasē šo svētdien. Sila priežu stirnu buks norisināsies Ropažu novadā, tikšanās vieta 333 trasē.

Lielākais kāzu nozares modes šovs un izstāde

Sestdien notiks lielākais kāzu nozares pavasara notikums Latvijā – “Precos” – kāzu kleitu un vakartērpu modes šovs un kāzu izstāde modernajās “Atta Centre” telpās. Šova laikā kāzu kleitu dizaineri un kāzu saloni prezentēs jaunākās kāzu kleitu un vakartērpu kolekcijas, proti, – kleitu dizaineru Katyas Shehurinas, Ievas Rukas, Gunas Nebares, Annas Gulbes, Agitas Reinfeldes, Ingas Smolkinas no Lietuvas veikumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Būs arī kāzu pakalpojumu izstāde, kuras laikā būs iespējams iepazīties ar vairāk nekā 50 kāzu pakalpojumu sniedzēju piedāvājumu un iegūt plašu informāciju, noderīgus padomus, kā arī atrast piemērotus sadarbības partnerus savai kāzu dienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm