Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
“900 sekundes” iepazīstina ar to, kā pie maltītes tiek Rīgas zoodārza iemītnieki
“900 sekundes” šoreiz stāsta par to, kā pie maltītes tiek dažādi zvēru dārza iemītnieki – par insektārijā izaudzētajiem kukaiņiem, bez kuriem Rīgas zoodārza dzīvnieki nevar pilnvērtīgi baroties, vēsta “900 sekundes”.
Kādā no kastēm milzīgo prusaku ir daudz, ka viņus pat varam sadzirdēt. Insektārija pārstāve ikdienu apciemo prusakus, lai tos pabarotu. Tāpat kā visiem dzīvniekiem, arī lielo prusaku ēdienkartē jābūt dažādībai.
“Augļus, dārzeņus, auzu pārslas, klijas, zivju granulas, suņu barību dažreiz dodam.”
Lielākos prusakus parasti ēd zīdītāji, ķirzakām garšo vidēja izmēra, taču putni ēd dažādu izmēru ūsainos prusakus.
Uz “900 sekunžu” jautājumu, vai negadās kukaiņiem ielīst drēbēs un tos aiznest uz mājām, Ilona pieļauj, ka tā var gadīties, taču parasti nē, zoodārza darbinieki ir ļoti uzmanīgi un turpat arī pārģērbjas.
Piesardzība ir ļoti svarīga. Jo neviens nevēlas aiznest mājās šādus viesus, kā piemēram, siseņus no tropiem.
Siseņu, sienāžus un circeņus dzird skanam telpā. Minētos kukaiņus audzē visai lielā karstumā, telpā jābūt vismaz 35 grādiem.
“Šeit vairojam circeņus un klejotājsiseņus. Circeņus vairojam pēc tādas sistēmas, lai varam izsniegt pēc izmēriem,” rāda Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza insektārija vadītāja.
Arī siseņi ēd auzu pārslas, klijas, Ķīnas kāpostus un citus dārzeņus. Siseņiem ir ļoti svarīgi kviešu asni, tos zoodārza darbinieki audzē paši savā siltumnīcā. Circeņi un siseņi ir jāpagūst izaudzēt visai daudz, jo zoodārza dzīvniekiem tie ļoti garšo.
“Katru nedēļu mēs izsniedzam apmēram vienu kilogramu siseņu un 1,5 kilogramus circeņu,” stāsta Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza insektārija vadītāja.
Zoodārza kopēja ir viena no tiem cilvēkiem, kas pastāvīgi vaicā pēc kāpuriem un siseņiem, lai tos atdotu ekspozīciju dzīvniekiem. Siseņus parasti brīvi noliek uz zemes vai kāda zara, bet kāpuri tiek ieslēpti īpaša cilindrā.
“Mērkaķīši ar savu mazo rociņu tos cenšas izņemt ārā, patiesībā tas visai veikli viņiem izdodas. Tas tiek darīts, lai viņiem būtu grūtāk, lai būtu interesantāk.”
Mazie pērtiķīši labprāt ķeras klāt siseņiem. Šī maltīte viņiem ir īsts gardums. Parasti viņi pārtiek no dārzeņiem un augļiem, bet dzīvi siseņi un kāpuri ir patiesa bauda uzlikt uz kārā zoba.
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!