“220.lv”: “Melnā piektdiena” Latvijā ir kļuvusi par vienu no centrālajiem notikumiem tirdzniecības sezonā

2022. gada 28. novembrī 9:00

“Melnā piektdiena” arī Latvijā, līdzīgi kā citviet pasaulē, ir kļuvusi par vienu no centrālajiem notikumiem tirdzniecības sezonā, izriet no “220.lv marketplace” pārdošanas vadītāja Kārļa Ozola intervijā “900 sekundēm” sacītā.

Tirdzniecības centra internetā “220.lv” apkopotie “Melnās piektdienas” rezultāti liecina, ka pārdošanas apjomi Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Somijā šogad, salīdzinot ar 2021.gada “Melnās piektdienas” rezultātiem, pieauguši par 12%, pārspējot iepriekš izteiktās prognozes.

Vēl pirms “Melnās piektdienas” “220.lv” lēsa, ka šogad kāpums varētu būt vidēji 10% robežās, tomēr iedzīvotāju aktivitāte bijusi lielāka.

Kārlis Ozols
“220.lv Marketplace” pārdošanas vadītājs

“Kā jau prognozējām, sarežģītā ekonomiskā situācija mums netraucēja sasniegt pārdošanas rekordus. “Melnajā piektdienā” jau ap plkst. 9:30 tika novērota aptuveni četras reizes lielāka pircēju plūsma nekā citās novembra dienās, kas apstiprina, ka “Melnā piektdiena” arī pie mums, līdzīgi kā citviet pasaulē, ir kļuvusi par vienu no centrālajiem notikumiem tirdzniecības sezonā, pircējiem “medījot” labākos piedāvājumus un gatavojoties Ziemassvētku periodam.”

Viņš norāda, ka laikā no plkst. 12 līdz 1 tika fiksēta “zelta stunda”, kad “220.lv” e-veikalā dažās minūtēs tika veikts visvairāk pirkumu – vairāk nekā 2300 preces. Populārākās preču kategorijas, ko pircēji šogad iegādājušies ir rotaļlietas bērniem, mobilie telefoni, video un audio iekārtas, mēbeles, kā arī mazā sadzīves tehnika.

Tendences liecina, ka šogad inflācijas un energoresursu ietekmē iedzīvotāji saviem pirkumiem vēl vairāk izmanto tieši atlaides. “Melnajā piektdienā” cilvēki visdrīzāk izmantojuši iespēju iegādāties Ziemassvētku dāvanas par zemākām cenām. Dārgākie pirkumi akcijas laikā bijuši 3D printeri, kas maksājuši vairāk nekā 4000 eiro, stacionārie datori un televizori vērtībā ap 3000 eiro un portatīvie datori par aptuveni 2500 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm